| anonim_4396 a întrebat:

Nu sti ce meserie este sa ingrijesti pasari? ceva de lucru cu pasari ceva idei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce fel de pasari? exotice? acestea sunt crescute in pet-shopuri, a te ocupa in afara pet-shop-ului inseamna deja crescatorie.

4 răspunsuri:
| ary a răspuns:

Pasarar sau crescator de pasari.

| dadaina a răspuns:

Cred ca termenul potrivit este fermier. Poti avea ferma de pasari, de animale, etc. Columbofilii din cate stiu eu sunt crescatorii de porumbei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se numeste ornitologie

| obyk a răspuns:

COLUMBOFIL este definitia celui care este colectionar de PASARI
dar meseria celui care lucreaza cu pasari?

sincer nu stiu