| Roxii33 a întrebat:

Daca ingrijesti canarii [ pasari colorate mici] cum trebuie, cam cat timp traiesc?

Răspuns Câştigător
| Elli9Sweet a răspuns:

Traiesc aproximativ 7 ani si ar trebui sa ii cumperi de la magazine de animale vitamine pe care i le bagi in apa sau i le bagi in mancare. trebuie sa il lasi intr-un loc cu limina si sa nu ii fie frig in locul respectiv. se pot raci foarte repede si se vindeca greu - de aceea recomand si vitaminele. poti sa ii cumperi si o piatra - tot de la magazine de animale pentru asi ascutii ciocul - este important sau pur si simplu ii pui un morcovel. o sa il roada.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Sanatate"!

Ai categoria "Hobbies & Pets".

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Toate cele bune.

| Roxii33 explică (pentru bursuc001):

Mda. scuza-ma atunciwinking

| Roxii33 explică (pentru bursuc001):

Si in + daca mi se suspendeaza contul, e treaba mea! happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Roxii33):

O fi "treaba ta", dar atât timp cât postezi pe acest site ai OBLIGAŢIA să RESPECŢI Regulamentul!

Pe viitor, te rog să fi atentă unde postezi.

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

O seară plăcută.

| BarOsanu99 a răspuns:

Cam 2-3ani bft!

| adriano26 a răspuns:

Cel mai simplu e sa-ti cumperi o pisica.Ea va avea grija de totwinking