| catalinaaa27 a întrebat:

Nu stiu daca e buna categoria dar fie. Deci am dat admitere la facultate am intrat la una la buget si la una la care imi doream, la taxa. am ramas sa vad daca mai pleaca cineva de la buget ca sa urc dar nu am urcat si am pierdut locul in cealalta parte. Acum. la asta la care am ramas, cu taxa, cu camin, mancare si restu ajunge lejer la vreo 100 de mil si ai.mei se vor descurca greu. ma gandeam sa dau admiterea in sesiunea a doua tot in galati dar nu stiu unde si /sau ce sa fac... vreun sfat cineva?

1 răspuns:
| Simonasimona1992 a răspuns:

In sesiunea a doua daca vei da, vei intra automat la cu taxa. In sesiunra a doua sunt locurile ramase din prima sesiune.deci... Bor fi tot cu taxa. Sunt absolventa deja.nici la. mine nu a fost situatia roz, dar Sfatul meu este urmatorul: daca facultatea asta la care ai intrat este cea pe care chiar ti-o doreai si stii ca vei face cariera dorita din asta, rămâi acolo! Este adevarat ca e greu cu banii. Dar daca ai tai pot, cât de putin sa te ajute. Mai ales in primul semestru, e super! Ai sa te angajezi si tu. Poti lucra pe timpul facultatii si iti vei plati ce ai nevoie. Stii cum e... Bani niciodata nu vor fi de ajuns. Niciodata. Asa ca..Bafta multa si fa ce e mai bine pentru viitorul tau! Bani se vor găsi pentru educatie daca ai tai te sustin. Va fi bine!