| vladutzzz199 a întrebat:

O sa fiu nou intr-o clasa si nu stiu cum sa fac sa ma remarc, adica la prima vedere, la scoala o sa vina prima zi mama si ma simt prost cand vine mama nu stiu dc, acolo vrea pantaloni cu camsa sacou cravata si eu vreau tricou alb cu blugi mulati si bascheti, si vreau sa agat cat mai multe fete, eu vreau sa-mi spuneti cum le agat adica sa le placa la ele de mine, si cum ma remarc

5 răspunsuri:
| piktor a răspuns:

Ma ***** deci in primul rand trebuie sa ai incredere in tine. ce te doare ca vine si mike ta acolo. vine ca asa e frumos. crezi ca alte mamici no sa fie prezente?
oricum, daca e prima zi probabil o sa se imparta manuale, o sa fie festivitate de deschidere, etc... la festivitatea aia trebuie sa dai lovitura. de duci la baieti cu un salut, hey ce faceti bla bla bla zi zici ceva in genu ca o sa fiti nu stiu cati ani impreuna, ca de la ce scoli vin, ca ai auzit de profu ala ca`i asa, ca diriga e asa etc.
cand mergeti in clasa probabil o sa impartiti manualele. sari in ajutor. cand imparti manualele la colege, baga cate un zambet, nu te grabi, fii sigur pe tine
daca careva te ia la misto ca ce fra**r esti ca imparti manuale intreaba`l daca are atata forta in el cat sa ridice 2 carti. le zici tu 2 pe moment.

trebuie sa fi increzator in sine. un inceput pentru. asta ar fi sa schimbi poza de la avatar. lasa`ne sa te vedem cum aratilaughing degeaba te ascunzi in spatele unei poze. asa o sa fii si la scoala
si eu pana acu 2-3 ani eram timid, nu ieseam in oras, apoi m`am relaxat, am invatat sa vorbesc, etc
laughingsa-ti urez noroc nu cred ca ai nevoie nu?

| andreeaw a răspuns:

Piktor, sigur mai ai multe de invatat. mai bine ramneai timid si invatai limba romana decat sa fii "jmeker" si sa folosesti jargonul.
de ce nu sunteti in stare sa scrieti corect romaneste? de ce trebuie sa aratati ce mai inventati in materie de jargon?
vladut, fii sigur pe tine, fii tu insuti si va fi bine. judecand dupa spiderman, esti de scoala generala. normal ca mama trebuie sa fie la scoala in prima zi, sa ia contactul cu dirigentele, etc. stai calm, fa primul pas cu baietii, vor veni si fetele daca te porti frumos cu ele. si poarta camas si sacou, ca asta le impresioneaza pe fete.

| Maria_3938 a răspuns:

Cred ca este important sa te simti sigur pe tine si totul va decurge bine.
Pentru a te remarca in fata profesorilor incearca sa fii cat mai activ macar la inceput, sti cum se spune:prima impresie conteaza cel mai mult.
Pentru a te face remarcat de noii colegi incerca sa fi cat mai sociabil si sa te imprietenesti cu toti.
Iar pentru "a agata" fete prima data arunca-le ochiade discrete, zembeste-i si apoi incetul cu incetul incerci sa le cunosti mai bine.
Iar cea de care iti place invit-o la un suc sau un film.

| roxanaaaaaa_3049 a răspuns:

Eu una te sfatuiesc ca in prima zi sa te duci in camasa sacou cravata si blugi pentru ca asa sigur iesi in evidenta! si ca sa le agati trebuie sa te porti frumos cu ele sa le sari in ajutor sa fii cat mai amabil! parerea mea de fata asta e

| Rap_Shobi_1996 a răspuns:

Stiti de unde sa-i iau bascheti colorati adica mai multe culori?