| 123gabialexandra a întrebat:

Poți să fii solist vocal pe studii superioare dacă ai terminat facultatea de studii culturale; specializare etnologie, având în vedere ca ai făcut materii precum: etnomuzicologia, estetica folclorică, semiotica șamd?
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a fi solist vocal, nu ai nevoie de facultate.
Sunt suficiente 4 clase si sa canti bine manele.

| darrio2007 a răspuns:

Poti avea toate scolile enumerate de tine.
Daca nu ai voce si talent, scolile sunt egal cu 0.

| 123gabialexandra explică (pentru darrio2007):

Este voce și talent

| doctorandus a răspuns (pentru 123gabialexandra):

Sincer, daca poti canta bine, nu intereseaza pe nimeni daca ai absolvit vreo facultate.

| sierra1 a răspuns:

"facultatea de studii culturale" - e ceva acreditat de statul român, e de lungă/scurtă durată?

| Furnicuta000 a răspuns:

Facultatea in acest domeniu e ca sa absolvi niste cunostinte si astfel sa devii mai bun (adica asta e evident) dar si ca sa poti preda. Multi se orienteaza spre catedra, ori la generala, liceu ori la facultate. Ma refer la facultatea de muzica de la universitatea nationala de muzica sau cum se numeste aia, nu la o facultate oarecare de studii culturale pentru ca aia cu parere de rau e doar pierdere de timp