| PaulAdrian777 a întrebat:

Puteți va rog sa îmi spuneți cu ce contribuie fiecare profil? Științe sociale și filologie. Nu materiile sau din ce dau bacul etc. Vreau sa știu ce ma învăța. Ma gândesc sa urmez o cariera de fotograf și de mateinfo nu mai am nevoie, consuma prea mult timp. Deci cau ceva care sa ma ajute în societate și viața chiar dacă ma îndrept spre o cariera de fotograf. (Apropo, trec pe XI și ma gândesc sa transfer de la mate info într-una din cele doua. ) Adică sa contribuie la dezvoltarea mea ( de mate nu am nevoie, de info nu. Dar în societate poate îmi trebuie istorie, limbi străine etc)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Du-te la filologie o sa fie mai usor la bac.
Pentru ce vrei tu nu prea conteaza profilul liceului...

| dullcat a răspuns:

Buna.Fotograf te poti face indiferent ce profil ai ales la liceu sau ce specializare la facultate.Deci in locul tau as cauta si alt plan.

| PaulAdrian777 explică (pentru dullcat):

Da dar ce am vrut sa spun este ca la mateinfo necesita mult timp pentru învățat de care nu am nevoie ( în loc sa îmi aloc timpul pentru cariera mea ). De ce am întrebat ce profil pentru ca nu numai ca este mai ușor dar și ceva ce sa ma ajute pe lângă. De ex istoria ma ajuta și dacă sunt fotograf ( ma ajuta sa înțeleg mai bine lumea ), la fel și psihologia sau alte lucruri de zi cu zi.

| PaulAdrian777 explică (pentru dullcat):

A... adică un backup plan?