| Kisses a întrebat:

Sa fac Farmacie 5 ani sau asistenta de farmacie 3 ani? dacă fac 3 ani( asistenta de f.) o sa găsesc sa mă angajez? Sau sunt văzută ca și când as fi făcut o postliceala de asistenta de farmacie?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Nu poti fi vazuta si angajata ca si farmacist daca tu faci studiile de asistenta. Asistenta este asistenta si vei vinde medicamente la ghiseu. Respectul celor din jur il poti capata indiferent daca esti farmacista sau asistenta.