| Lightrose_4674 a întrebat:

Sa luam in calcul urmatoarele facultati:
-Facultatea de Drept:Specializarea asistenta manageriala si secretariat
-Stiinte economice:Specializarea economia comertului, turismului si serviciilor
-Stiinte economice:Specializarea management

Daca termin Management pot lucra ca asistenta de manager, secretara sau ca economista?
Dar daca termin asistenta manageriala si secretariat pot lucra ca economista sau ca manager?
Sau daca termin economia comertului, turismului si serviciilor pot lucra ca asistenta de manager, secretara sau chiar manager?
Dau funda la ambele intrebari pe care le-am pus pana acum persoanei care imi da cele mai multe informatii legate de acest subiect!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Facultatea de Drept are specializarea Drept/Științe juridice, nu ce spui tu!
Ca secretară nu trebuie să ai facultate, este suficient un curs de 3 luni!
Ca manager trebuie să urmezi Facultatea de Management, iar ca economistă trebuie Facultatea de Informatică și Contabilitate de gestiune.
Ești foarte prost informată.
Apropo, funda este a site-ului, citește aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.