| Anonymous01 a întrebat:

Sal TPU, adresez acceasta intrebare celor care au fost in Legiunea Straina in franta, cum a fost, cati bani primesti, ce conditii trebuie sa indeplinesti, unde a fost centrul de recrutare in romania si cand? Funda + vot, pentru cel mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| syjey a răspuns:

Nu am fost in legiune, salariul incepe de la 1043 euro/pe luna (primele 10 luni)+triplare lui in misiuni(im medie ai 4 luni misiune pe an)si poate ajunge pana la 5000, conditiile de angajare:17-40 ani,dantura aproape perfecta,sanatos tun,poti fi fumator,nici o problema si cam atat despre conditii; In Romania nu exista centru de recrutare,ci doar pe teritoriul frantei,unde ajungi prin mijloace propii si te prezini la un centru de jandarmeri dupa care te vor conduce ei la AUbagne, un orasel pe langa Marseiile, vei da 3 tipuri de teste medica, fizic, psihotehnic(ceva gen test iq).Si daca le treci vei face o perioada de pregatire de 4 luuni la Castelundry parca si vei semna un contract neconditionat pe 5 ani.
Ps:si eu vreau sa merg

| Robert91 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu mergi.am fost un prieten de-al meu.si nu mai putea scapa de acolo...a trebuit sa fuga.cand a venit acasa era ca un robot.dai in colo e bani...

| legiuneastraina a răspuns:

Foarte important NU SUNT CENTRE DE RECRUTARE PE TERITORIUL ROMANIEI
sunt multi care transforma asta intr-o excrocherie
ai toate informatiile pe http://legiuneastraina.ro
Mult succes