| caus3lov3ya a întrebat:

As dori si eu cateva informatii in legatura cu Academia de Politie. Sunt la liceu profil uman filologie si as dori sa aplic pentru Academie dar nu pentru 4 ani cu dreptu. vreau 3 ani pe Jandarmi sau Penitenciare. In primul rand, stiu ca intrarea numai si numai pe baza de concurs as dori sa stiu la ce sunt probele romana? istorie? engleza? si rezistenta 1000m, viteza 50m, si aruncare minge medicinala de pe loc 2kg pentru fete. Din pacate nu am gasit pe nicaieri un barem cu cat ar trebui sa scot la fiecare si nici subiecte pentru romana istorie etc. big grin Daca nu intru la Academie pot intra in continuare la facultatea pe care mi-o doresc pe baza rezultatelor la BAC nu?:d Daca cineva este la Academie as dori sa imi spuna cum este activitatea inauntru pentru ca multi spun sa lasam Academia ca nu e cine stie ce... Dupa ce fac Academia >>= politist/politista ma pot angaja sa lucrez la SRI? Multumesc anticipat pentru rabdare... ofer fundita happy

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Http://www.cadeti-academiadepolitie.ro/admitere/pasi-admitere/. La sectiunea " admitere"gasesti tot ce ai nevoie.

1 răspuns:
| cristina117 a răspuns:

Poti sa faci bani online foarte usor!

pentru fiecare citire a newsletter-elor primite din partea MailDirect primesti automat 0, 5 centi
pentru fiecare click in interiorul newsletter-elor primite din partea MailDirect primesti automat 1 cent (este comisionat DOAR primul click din fiecare newsletter)
pentru Share pe Facebook primesti 1 cent pentru fiecare campanie impartasita pe Facebook (se comisioneaza un singur share / campanie)
in functie de fiecare campanie in parte primesti pana la 20$ pentru cumparaturi facute la partenerii nostri in urma newsletter-elor MailDirect (se va specifica la campaniile la care se aplica)
primesti 10 centi pentru fiecare user care se inscrie din partea ta in platforma MailDirect pentru primii 200 de prieteni, dupa care suma scade la 2 centi.
in momentul in care atingi suma de 100$ in contul tau, la prima plata, incheiem un contract cu tine si iti viram banii in contul tau personal, ulterior platile fiind facute in baza contractului initial fara alte formalitati.
Intra pe http://www.maildirect.ro/inregistrare/f52ffaec8a1b8e2531eb20b8c548df96 si inregistreaza.te!