| sonny_2814 a întrebat:

Salooot :* Cred ca ar trebui sa o iau cu inceputul tongue Parintii mei sunt plecati in Spania de ca-ti va ani si m-am gandit sa fac si eu la fel.Acum intrebarea mea pentru voi este credeti ca am sanse sa gasesc un loc de munca stabil in spania si sa ma stabilesc acoloo? Nu stiu cum sa va zic da m-am cam saturat de viata asta din Romania parca toate o iau la vale si chiar vreau ceva mai bun pentru viitorul meu. Sin inca ceva credeti ca am sanse sa fac cea ce mi-am propus tongue Dacaa aveti vreun sfat pentru mine va rog lasati un comentariu :X Mss Mooolt :*

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nimeni de pe TPU nu poate raspunde la intrebarea daca tu iti vei gasi un loc de munca stabil in Spania.Nici nu ne-ai spus ce stii sa faci,ce scoala ai facut, ce varsta ai, etc.

| UNHleaSHD a răspuns:

Stai in Romania si invata sa scrii.

| teodor10 a răspuns:

Cred ca orice roman si-ar dori sa sa stabileasca in afara, sau ma rog, aproape.Dar, cu locul de munca stabil in perioada asta, greu de crezut.Cel mai bine ar fi sa vb cu parintii tai sa-ti caute ei acolo un loc de munca, sa-ti depuna ceva-uri, si cand se iveste un post sa te duci la sigur, iar daca reusesti ...cum zice romanul "te-ai scos"..., bft

| emotziky29 a răspuns:

Daca asta e ceea ce-ti doresti atunci fa-o fara sa regreti pentru alegerea care ai facut-o. Daca te straduiesti in deajunse de mult binenteles ca o sa-ti gasesti si un loc de munca.Romania este cum este ea condusa de fraieri, dar daca asta e ce-ti doresti foarte bine. Zici ca parintii tai sunt acolo.Ce mai astepti? Pleaca.Eu in locul tau nu as rezista fara ei pre mult stii nd ca sunt asa departe de mine. Sper ca te-am ajutat.big grin

| alina2008 a răspuns:

In Spania o sa iti fie mult mai bine, insa am auzit ca in ultimul timp nu prea se mai gaseste de munca nici in Spania, dar cu putin noroc...