| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani si urmez profilul filologic la liceu, sunt clasa a11a si as dori sa ma angajez la pompieri. Ce aptitudini trebuie sa am? Trebuie neaparat sa urmez anumite studii? La ce ar trebui sa ma pregatesc mai intens si cum ma angajez?-daca ma pot angaja in orasul in care locuiesc (as dori sa raspunda cei care sunt cunoscatori de cauza) Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| LionelAndres a răspuns:

O sa dai examen teoretic ( sunt cel putin 100/1 loc), psihic si practic (unde trebuie sa ai o conditie fizica cel putin buna). E greu dar nu imposibil!