| DarrelL1999 a întrebat:

Am 18 ani si ma sunt interesat de un loc de munca in armata. Mi se tot spune ca de la 1 ianuarie 2017 se fac recrutari sau nu stiu exact ce in armata, si nu este obligatoriu bacalaureatul. Stiti ceva despre asta?

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Eu încercasem fix înainte să termin liceul, eram în clasa a 12-a. Dar surpriză, nu mai erau locuri. Niciodată nu sunt suficiente locuri, eventual interesează-te și bagă dosarul din timp. Cât despre bacalaureat, nu e obligatoriu să-l ai.

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Poti sa te duci la Comisariatul din apropiere sa intrebi, nu ai nevoie de bac, doar 10 clase terminate din cate stiam. Sfatul meu este sa te gandesti bine inainte, viata in armata nu este chiar roz.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Se fac înscrieri, dar ca sa intri trebuie sa treci de probele fizice si medicale. Bacalaureatul nu-ti trebuie, asta daca vrei sa fii doar un simplu soldat.

| DarrelL1999 explică:

Nu este chiar roz...dar uniforma aceea este sigura pentru viitor fata de multe alte job uri ''pasagere'' in ziua de azi...
Eu vreau sa stiu daca pot sa ma duc acolo fara bac si daca voi primi un salariu pe viitor sau ce pot face sa raman acolo. Din cate stiam 3 luni sunt obligatorii.