| DarkHope a întrebat:

Am sa va adresez o intrebare si cer seriozitate maxima. Multumesc. Doresc da dau la Academia Militara Terestra si cu toate astea nu sunt destul de informat. Asa ca:
Ce probe trebuie sa dau? ( vreau sa stiu care probe sunt eliminatorii, care nu si pentru ce profil)
Ce profiluri sunt si care este mai bun si ma ajuta in viata?
Ce ies daca termin Academia Militara Terestra ( de la fiecare profil)
Multumesc mult pentru atentie si promit funda happy

Răspuns Câştigător
| th3end a răspuns:

Salut! In primul rand, se numeste AFT (Academia Fortelor Terestre), iar ATM (Academia Tehnica Militara).
Eu sunt la AFT- Sibiu. Deci, probele sportive le poti da ori la Alba Iulia ori la Breaza (la liceele militare). Probele constau in 2000m (max 9min) si traseu de rezistenta (saritura de pe loc, aruncat cu mingea la poarta, tractiuni, echilibru, saritura peste lada, coordonare, mers taras si alergatul cu mingi medicinale printre jaloane apoi 25m) in 1m:40sec. Anul acesta s.a scos psihologia, iar la engleza trebuia sa iei doar 6 sa fii declarat admis+ mate sau ro. Iti recomand sa alegi Managementul oranizatiei (trebuie sa stii matematica), daca nu sti, atunci mergi pe celelalte ( iti trebuie romana). La M.O cea mai buna arma este comunicatii si informatica specialitate tehnica de comunicare ( trebuie sa intri printre primii ca sa apuci loc. Specialitate se alege dupa ce esti declarat admis in ordinea mediilor). Cam atat am de zis.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Nu exista academie cu numele acesta.