| Derye a întrebat:

Am si eu o intrebare: ne'a cerut la scoala pentru inscrierea la liceu asa:

Dosar cu sina
Adeverinta medicala plus vaccinurile
Copie legalizata dupa buletin

Intrebarea mea este: trebuia si copie dupa certificatul de nastere?
Sau copie dupa buletin SAU copie dupa certificatul de nastere?

Răspuns Câştigător
| AdiSR a răspuns:

Cel mai bine e să le ai pe ălea făcute! Nu te costa mai nimic şi decât să baţi 2 drumuri mai bine le ai gata făcute.

6 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Sfatul meu este sa ai mai toate actele tale in copii legalizate (certificat de nastere, buletin).
Chiar daca nu iti folosesc in acest moment o sa ai nevoie de ele in viitor.
Legalizarea oricarui act de identitate (certificat/buletin) se face numai decat un birou notarial, nu de catre un avocat.
Mult succes in continuare.

| Derye explică:

Ok, gata, nu at inteles intrebarea!

| AndutzaAndu a răspuns:

Copia aceea după buletin trebuie legalizată la un avocat, îţi trebuie numai o ştampilă.
Cred că trebuia şi o copie după certificatul de naştere, intreabă-ţi dirigintele dacă trebuie neapărat.

| kytty a răspuns:

Pai daca spune clar copie dupa buletin, ce e neclar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
este necesar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copie dupa buletin legalizata (8-10 lei)