| Marius2101 a întrebat:

Buna. Doresc sa incep studiile la Universitatea din Bucuresti, Facultatea de Fizica, insa as vrea sa stiu daca programul este foarte solicitant. Nu invatatul este problema, ci faptul ca lucrez(full remote) dar oricum nu as putea sa particip la toate cursurile/seminariile. Vreau sa stiu daca profesorii sunt foarte stricti cu prezenta si daca cursurile se pot sa gasi si pe online (ex: Moodle). Si o prezentare generala despre cum se petrec lucrurile zi de zi pe acolo. Multumesc anticipat laughing)

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cursurile și seminarele nu sunt neapărat o problemă, puțini profesori pun absențe. Dar trebuie să participi la toate laboratoarele, și alea sunt cam în fiecare zi.

| Marius2101 explică (pentru johnnny123):

Multumesc mult de raspuns, este bine de stiut.

| LaviniuA a răspuns:

Nu stiu daca sunt fizicieni pe aici. Ca sa vezi programul poti sa cauti pe google ceva de genul Universitatea Bucuresti Fizica orar 2023.
Pentru restul intrebarilor poate gasesti pe Facebook grupurile studentilor si intrebi acolo.