| thegame12 a întrebat:

Salut,am si eu o problema, sunt clasa 11(trec a 12 in vara asta) am fost azi la liceul unde vreau sa ma transfer si m-i s-a aprobat cererea... dati-mi si mie o idee pur si simplu nu stiu cum sa-i zic directoarei de la actualul liceu ca vreau sa ma transfer(e cam a dracu) DAU FUNDA URGENT

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
În primul rând nu trebuie să vorbeşti tu cu directoarea.
Trebuie să meargă unul dintre părinţii tăi, să-i arate cererea şi semnătura directorului de la celălalt liceu.
Nu poţi figura în ambele licee.
Din moment ce directorul te-a primit la liceul acela, directoarea de la liceul actual este obligată prin lege să semneze documentul precum că te lasă să pleci.
Succes!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce trebuie sa ii zici, depui cererea si gata, nici nu cred ca e nevoie sa dai ochii cu ea, se ocupa secretariatul.

| MishelleArt a răspuns:

Nu poti spune ca nu le convine parintilor cum se preda la liceul unde te afli in prezent? thinking

| D3nys02 a răspuns:

Doamna directoare m-am gandit ca asta nu e liceul potrivit asa ca ma voi transfera...
Sper ca te-am ajutat