| SuperCoolDude a întrebat:

Salut!

Am un job in prezent si caut sa fac un ban in plus, atunci cand sunt liber.

Am cautat pe olx si google si nu am gasit mai nimic concludent.

Nu stiu unde as putea sa gasesc evenimente sau part-time-uri unde sa ma duc cand pot. Am vazut ca daca stau acasa, nu fac mai nimic decat sa pierd timpul.

Aveti voi vreo idee? (fara glume, vorbesc serios)

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Eu cred ca poti lasa anunturi pe net, fara a lasa si numarul de telefon, cel mai bine un email. Fa-ti un nou email, unul serios, si pune-l in anunt, ca vor fi si dubiosi si nebuni care e posibil sa te caute.

Pe ejobs sau care, cand iti faci CV-ul, poti specifica acolo ce si cum. Pe olx iarasi poti posta, si pe Facebook pe grupurile de locuri de munca din localitatea ta si pe grupuri de mamici. ( Da, grupuri de mamici, ca sunt tot felul de postari pe acolo si sunt si persoane care au firme ).

Cine cauta gaseste...Deci in timp, sunt sigura ca vei gasi.

Eu te felicit si ma mandresc cu oameni ca tine.

Spor la treburi si la facut bani!

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Lasă modul fumatus și treci pe modul normalus sa vezi cum cresc șansele.

| SilentRain a răspuns:

Și eu caut un job part-time de ceva anii, vorbesc foarte serios și n-am găsit

| Werrich a răspuns (pentru SilentRain):

Eu am fost expert electoral la alegerile locale, nu e permanent dar se castiga bine. 2024 va fi un an plin de alegeri, puteti deveni expert electoral sau operator de calculator (verificati buletinele votantilor).

| SuperCoolDude explică (pentru Werrich):

Cum pot vorbi cu tine pentru mai multe detalii? am mai auzit de asta la un coleg de munca si chiar eu am impartit pliante pentru pdl la alegerile cu basescu. sper doar sa nu fie teapa, ca atunci m-am ales cu niste pizza pentru tot efortul.

| Werrich a răspuns (pentru SuperCoolDude):

Putem vorbi pe mesagerie. Eu am fost angajat la Autoritatea Electorala Permanenta, am dat examen grila de admitere (15 intrebari) din 2 Legi. Apoi a urmat tragerea la sorti pentru desemnarea ca presedinte de cirscumscriptie. Un expert electoral angajat la AEP NU poate fi membru de partid, este functie incompatibila. Membri de partid pot fi doar delegati in sectiile de votare, dar suma primita de la stat este modica, maxim 500 lei pe 4 zile fata de 4000 lei pe luna cat poate lua un expert electoral afiliat AEP. Eu am lucrat 2 luni de zile pentru ca m-am ocupat si de inregistrarea candidaturilor.

| Werrich a răspuns:

Glovo, TakeAway, FoodPanda, UberEats, te inscrii la una dintre ele si tu iti alegi cate ore vrei sa lucrezi nu e ca si cum ai avea program de lucru 8 ore pe zi. Plus ca poti lucra si seara, nu doar ziua.

| MunteanuIoan870 a răspuns:

Poti sa te uiti pe ejobs.