| iam931 a întrebat:

Anul acesta am bacul si admiterea.
M-am hotarat sa dau la o facultate unde se studiaza chimia. Insa este prea tarziu sa ma apuc sa invat pentru facultatea de Farmacie ( Carol Davila) acum? La proba optiunala as alege anatomia. Nu la chimie cls X ( proba obligatorie) imi fac probleme ci la anatomie. Daca invat sa zicem 5 pg pe zi am timp sa parcurg manualul in profunzime de doua ori plus sa il mai recitesc...eu zic ca este posibil si ca pot face asta, dar mai vreau parerihappy
Cat despre celelate facultati la care as putea sa dau: Chimie industriala de la poli si chimie de la univ Bucuresti, ce imi puteti spune? Care sunt optiunile de angajare la fiecare facultate?
va multumesc mult pentru timpul vostru si pentru amabilitate

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca iti place farmacia si vrei poti invata antomia pana la admitere.
De la chimie industriala iesi inginer chimist dar cred ca se gaseste greu o slujba, avand in vedere ca s-au desfiintat unele combinate chimice si altele si-au redus activitate.
De la universitate poti iesi profesor de chimie si poti merge daca iti place profesia asta.

| Own3r a răspuns:

De ce nu incerci post liceala de farmacie?