| MadalinT00 a întrebat:

Anul viitor vreau sa ma pregatesc pentru admiterea la Medicina. Vreau sa dau la medicina dentara si nu stiu de unde sa invat.Ma puteti ajuta dau funda!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cauta in "Tematica si bibliografia" recomandate pentru concursul de admitere pe website-ul universitatii de medicina si farmacie la care doresti sa candidezi. De exemplu, daca doresti sa candidezi la UMF "Iuliu Hatiehanu" din Cluj gasesti tematica si biblografia in link-ul : http://www.umfcluj.ro/......E_2018.pdf

| Claxon987 a răspuns:

In calitate de viitor candidat la medicina, macar atat de descurcat puteai fi incat sa gasesti si tu singur raspunsul cu google search. Este o facultate grea, poate vrei sa te mai gandesti.