| tomsigerry a întrebat:

Salut as dori sa stiu daca se poate informatii despre ingineria electrica de la universitatea politehnica din Bucuresti.Ce meserie o sa am si daca este grea? Multumesc

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este o facultate foarte frumoasa dar foarte grea. Daca te-ar fi interesat cu adevarat, ai fi intrat pe google si nu pe TPU.

| tomsigerry explică (pentru neutrino):

Poate ca am intrat si am vazut destule despre ea dar eu poate caut altceva nu strica daca ai fii dat si tu un raspuns mai concret mi se pare cv banal sa imi raspunzi cu un astfel de raspuns la intrebarile mele multumesc totusi.

| Dianaㄨ a răspuns:

Buna, prietenul meu face ingineria electrica, dar nu la politehnica Bucuresti.
Oricum, pot sa-ti spun ca e foarte greu, iar daca nu stapanesti bine fizica si matematica [analiza matematica si algebra] nu te gandi sa dai acolo.
Meseria e foarte bine platita, pentru ca pe langa un servici pe care o sa il ai, esti platit foarte bine pentru a "face pe electricianul" in constructia unor case.

Bafta!happy