| Avram_Alexandru_Mihai_1998 a întrebat:

Salut, as dori sa stiu si eu cu ce medie s-a intrat anul asta la liceul militar breaza, si ce probe sportive sunt si in ce consta?

1 răspuns:
| Roby2113 a răspuns:

Proba consta prin trecerea unui traseu, adica prima data trebuie sa arunci cu o minge de oina, handbal, fotbal si baschet intr-o poarta. dupa care trebuie sa depasesti diferite obstacole(gen: sa sari peste o capra, sa sari pe niste patrate, sa te tarasti, sa mergi pe spaliere, etc.) dupa care ai de dat si o proba de rezistenta de 1000m, in care trebuie sa faci mai putin de 4 minute...iar cu mediile uite aici http://www.cantemircml.ro/? page_id=52