| numesiprenume0 a întrebat:

Ce ati alege dintre asistent balneofiziokinetoterapeut si asistent farmacist? De ce?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca asistent farmacist vei fi vanzator sau manipulant la tarabe numite "farmacii", servind pastile la bolnavi, fara sa vezi rezultatele.

Ca balneofiziokinetoterapeut vei ajuta oamenii sa-si revina dupa boli sau afectiuni grave, unde-ti va face placere sa vezi rezultatul muncii tale si poti multumi multi oameni cu probleme, daca ai inclinatie si pricepere.

| Kiwibibilă a răspuns:

Prima, clar. De ce? Pentru că băieţii ăia de la medicina care au venit la noi la liceu cu promovarea au zis că balneofizicoterapia e cea mai bună alegere.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Asistent deoarece te asista bine bnss

| Andrei_Andrei_1993_FIcX a răspuns:

Alege balneo,este o meserie mult mai placuta atata timp cat ai si o inclinatie spre asta,salariu bun,cunosti multi oameni, lectii de viata, poti lucra oriunde in lume, farmacia nu stii in ce directii o v a lua si cum am mai vazut si comentariile de mai sus, au dreptate.

| ceila a răspuns:

Prima varianta. Parerea mea. Eu una nu as sta in farmacie pe 20 de milionane și as simții mai mult ca ajut pe cineva dacă as da la balneofizicoterapie si e mai frumoasa meseria asta decât asistent farmacist.