| TheRapperOfficial a întrebat:

Salut, ce face un tehnician in transporturi?

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Stabileşti starea tehnică a mijloacelor de transport
Coordonezi activităţile de întreţinere / îngrijire zilnică a mijloacelor de transport
Planifici şi urmăreşti realizarea reviziilor tehnice în conformitate cu legislaţia în vigoare
Monitorizezi activităţile de reparare a mijloacelor de transport
Organizezi şi coordonezi activităţi de manipulare a mărfurilor
Stabilești condiţiile cu privire la emiterea, completarea şi verificarea documentelor de transport
Întocmești documentele de contractare a transportului și mărfurile în vederea transportării şi depozitării.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Trebuie să ceri fișa postului, nu e universală, ea detaliază CONCRET cerințele