| papuciirupti a întrebat:

ce facultati sunt mai cautate (acum si pe viitor), nu stiu ce sa aleg mai exact. vreau in Bucuresti sau Brasov. vin de la un colegiu tehnic si o sa iau bacul cu 7:50-8 max dupa calculele mele la sange... sunt deschis catre lucruri noi si am o minte agera, foarte iute...si ma descurc cam peste tot

5 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca chiar ai fi avut o minte agera luai bacul cu 10. Pentru viitor, IT-ul e tot mai cautat. Pentru mintea ta agera ar trebui sa fie o facultate simpla.

| papuciirupti explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Calm boss! nu ma cunosti si nu te cunosc. daca ai o minte agera inseamna ca ai doar 10 la scoala? faci o confuzie mai mare ca tine si ma duci cu gandul ca tu stai mai mult in casa si destul de putin prin societate... esti doar cu gura.
colac peste pupaza, am invatat intr-un invatamant destul de infect, cel putin eu, nu stiu daca tu ai fost la scoala, obligat sa invat la materii pe care le detestam cum ar fi religia, istoria.

| papuciirupti explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Era sa uit, la scoala inveti de fix 3 ori pe semestr upentru 3 note si de aici nu reiese gradul de inteligenta, si capacitatile mintale, mai ales daca nu iti plac anumite materii si sa nu mai zic de lectiile destinului

| Maree1 a răspuns:

Informatica e de viitor pentru ca tehnologia avansează mereu si intra tot mai mult în viata noastră. Scoala nu îți dă nivelul de inteligență aceeași părere o am si ei si sunt de acord cu tine. Pur si simplu sunt niște note si nu ma reprezinta.

| xZeRo a răspuns:

Ingineria mediului, medicina umană, kinetoterapia, psihologia, informatica etc.