| Richard001Toto a întrebat:

Ce părere aveți despre facultatea de medicină „GRIGORE T. POPA" din Iași? Merită? Ce ziceți? Este greu ușor ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Din câte știu este una dintre cele mai bune facultăți din țară alături de cea din București și Cluj. Examenul știu că e ceva mai ușor.
Dar să nu îți imaginezi că oricine poate termina Medicina, asta în niciun caz. Oriunde te-ai duce dacă nu înveți ai restanțe peste restanțe. Gândește-te bine ce vrei să faci în viitor.

Succes!

| Richard001Toto explică (pentru Hydrangeaceae):

Mulțumesc Frumos! Menționez că sunt elev în clasa a 7 a și-mi place foarte mult biologia și chimia. Sunt foarte frumoase! Mulțumesc pentru sfat!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o facultate de medicina, normal ca e greu. Faci 6 ani in care inveti de iti iese pe nas, apoi minim 4 ani de rezidentiat unde iar inveti de iti iese pe nas. Asta e o meserie pe care o faci strict din pasiune

| StopQQ a răspuns:

Daca iti place nu o sa fie greuwinking Si chiar daca o sa fie o sa ai o motivatie.