| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce specializari are armata română?

Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Sportacus123 a răspuns:

Salut!
Cunosc pe cineva care lucrează în armată și mi-a spus că face pază acolo. Cică păzește un garaj, care oricum e închis. Vorbesc foarte serios, nu e glumă.
Dacă ai condiție fizică bună și poți rezista la ture de noapte, bagă-te, că o să ai un loc de muncă bine plătit și mai poți să te pensionezi la 40 de ani, dacă cunoști pe cine trebuie. Dacă o să ai relații, poți să rogi un doctor să te dea bolnav psihic. Gândește-te puțin: ieși la pensie la 40 de ani, îți mai găsești un serviciu după, tot ceva ușor, gen șofer, și o să ai o viață liniștită și lipsită de stres.
Succes!

| anonim_4396 explică (pentru Sportacus123):

Exact, asta e cel mai bun răspuns!

| Ciprian09 a răspuns (pentru Sportacus123):

Cum sa scrii asa ceva? Ce e în neregula cu unii dintre voi? Cum sa crezi ca ieși la 40 de ani? Atât de limitati sunteți?

| Ciprian09 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar crezi ce a scris omul? Ți am răspuns în privat la ce ai întrebat, vrei ceva real sau vrei sa trăiești în visul lui Spartacus?

| vlllaaddd a răspuns (pentru Ciprian09):

I-am dat funda la caterinca ca sa se simta si el fericit ca e prea trist si frustrat omu, stiu ca nu e adevarat ce a zis

16 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Armata romana in ultima vreme pare specializata pe primit fonduri si protectie, cum altfel am avea nevoie de peste 4000 de soldati NATO pe care sa-i platim din banii contribuabilului roman daca avem si armata...e de rasul lumii

Este ca si cum ai un bodyguard care isi angajeaza un alt bodyguard pentru ca ii este frica ca va lua bataie!

E de noaptea mintii ce fac astia cu armata romana, dar vorba aceea militara, ordinul nu se discuta...iar la noi ordinele vin de la SUA si Bruxelles mo, talian bahtali

| vlllaaddd a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si ce mi-ai recomanda domnule Gabi sa fac cu viata mea?

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vlllaaddd):

Orice altceva! Instructor de fitness. Agent de vinzari. Tester-cybersec-administrator-programator. Medic veterinar. Instalator. Ospatar.
Da' totusi CE ITI PLACE CU ADEVARAT? Bine, bautul si tufutul. Nu astea. Ce crezi ca ai putea face pentru bani si stii ca esti bun sau ai putea deveni bun intr-un scurt timp?

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns:

Deocamdata de la revolutie incoace, are specializarea de a bea cafea la popota si de a sterge praful de pe tancuri, avioane, jeep-uri, etc.

| trophin a răspuns:

Sa tragicu arma. kalasnikov

| trophin a răspuns:

Stii sa incarci un tokarev?

| trophin a răspuns:

Pistol galti stii >?