| LoveAfterWar a întrebat:

Ce trebuie sa fac mai exact pentru a ajunge notar? Am inteles ca in ziua de azi fara pile nu se mai poate...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa faci facultatea de drept, sa obtii licenta, sa sustii si sa reusesti la examenul/concursul de notar stagiar, sa faci stagiatura 2 ani pe langa un notar definitiv si cu vechimea ceruta, sa reusesti la examenul de notar si sa fii numit in post de MJ.
Daca esti foarte bun nu ai nevoie de pile.

| DoriKat a răspuns:

Da, dar trebuie sa gasesti un notar care sa te ia sub aripa lui(eventual sa-l platesti) sa-i faci toate treburile grele timp de cativa ani, fara sa primesti salariu semnificativ. cu siguranta este greu. succes