| cathyC a întrebat:

cine stie daca profesia de design interior sau grafic merita?
daca cineva stie daca sunt conditii bune de munca si cam aproximativ cit este salariul pe luna as aprecia daca ati raspunde
merci

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se merita e o meserie destul de cautata, insa trebuie sa fii bun, sa ai ceva proiecte facute. Banii, depinde cum lucrezi si ce proiecte prinzi.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

N-am habar de respectiva profesie, dar îţi zic ceva ce poate te ajută mai mult. Alege profesia care îţi place, banii vin oricum, salariul nu contează. Şi îţi zic şi de ce, dacă alegi profesia care îţi place, ceea ce faci, faci cu suflet, şi asta înseamnă că nu te oboseşte nu te stresează, îţi place plăcere să te perfecţionezi, să devii mai bună, să cauţi oameni cu aceeaşi pasiune ca tine, să faceţi schimb de experienţă, cât despre salariu? când ajungi destul de bun, îţi faci firma proprie, mai ales că "design interior", presupun că lucrezi cu materialul clientului, deci nu ar fi mari costuri pentru o asemenea firmă. Dacă în schimb te orientezi să faci ceva "pentru că se caută şi se plăteşte", n-o să te ajute cu nimic, o să munceşti cu scârbă, din obligaţie, intervine stresul, monotonia, n-o să fi preocupată să te perfecţionezi, o să ajungi acasă şi o să vrei să uiţi că a doua zi ai altă zi de muncă, banii nu vor mai reprezenta nimic. Aşa că. fă ce-ţi place, nu te preocupa de ce meserie e mai bănoasă, toate sunt. dacă eşti bun în ceea ce faci.

| cristimihailov a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Bai ce gargara ai in tine. Vraja aiurea.

| ionutalex13 a răspuns:

Despre conditiile de minca nu pot sa ti spun nimic dar am inteles ca salariul este putin peste 10 milioane.nu cred ca se merita parerea mea.tu hotarasti