| DotsInAPurpleWorld a întrebat:

big grin As dori sa aflu mai multe despre profilul mate-info intensiv info (adica la ce dau teza etc...) mersi mult :* happy

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu sunt la mate-info intensiv info.Deci se da teza la mate, info, romana si chimie/fizica/biologie(la alegere) iar bacul se da la romana, mate, engleza si la alegere info/chimie/fizica/info.Este un profil super usor, eu una am note mai bune ca in generala.Vei face multa matematica si informatica(oricum cele 2 se aseamana)si mai putina romana, franceza si engleza. Din cls a 11-a se vor scoate materiile de gen desen, muzica, in a9-a se fac ca materii noi logica si info(unde se va face un fel de introducere, se pune baza informaticii pe care daca ai inteles-o in a9-a nu mai ai probleme 3 ani), in a10-a logica se inlocuieste cu psihologia si anteprenoriala, iar in a11-a cele 2 se inlociuesc cu economia.La profilul asta predomina baietii, dar sunt si fete numai ca mai putine si nu sunt asa de piti ca cele de la uman. Daca intelegi logica matematicii si iti plac materiile de real iti va merge bine la profilul asta.

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy eu am terminat mate-info, deci as putea sa iti dau cateva informatii, sper eu folositoare. Teze o sa ai la matematica, romana, informatica si o sa ai la alegere chimie, bio, fizica happy Eu zic ca e ok, e mai dificila partea ca faci la matematica M1, in rest... e cam okhappy

| Rayyy a răspuns:

Teza se da la romana, mate, info si inca una la fizica, chimie sau biologie (trebuie sa alegi).
Ce pot sa spun.se face multa matematica, informatica si fizica si nu se pune mare accent pe limbi sau pe materiile minore, in afara de engleza.

Sper ca te-am ajutat!

| MariusUnk a răspuns:

Salut.

Eu sunt la mate-info insa intensiv germana

MAteriile pe care se bazeaza mate-info int info:
Matematica, Chimie, Fizica, Informatica(sunt cam 5-6ore pe saptamana de informatica)
Teza o vei da la matematica, romana, informatica si biologie chimie fizica(la alegere)
Bafta la liceu!
cya.

| Africanwitch a răspuns:

Eu zic ca e grea informatica! Sunt pana la 7 ore de info pe saptamana! Cam naspa... Ca nu oricine intelege informatica.