| Stef23bog a întrebat:

Salut! Daca am tahicardie sinusala si medicul de familie mi-a trecut pe adeverința medicală acest simptom ma poate afecta la admitera în politie m-am uitat in barem si as fi apt
Va mulțumesc pentru răspunsuri si timpul acordat!

2 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Din fericire, tahicardia sinusala nu este o conditie medicala care poate afecta admiterea in politie. Baremul de admitere in politie este conceput pentru a verifica si evalua aptitudinile fizice, aptitudinile cognitive si comportamentul. Din fericire, tahicardia sinusala nu se afla pe lista acestor criterii, deci nu ar trebui sa ai nicio problema in a te inscrie in politie. In orice caz, este recomandat sa discuti cu medicul tau inainte de a te inscrie, astfel incat sa te asiguri ca ai luat cele mai bune decizii pentru sanatatea ta