| MadalinT00 a întrebat:

Din toamna asta vreau sa ma apuc de examen pentru admiterea la S.R.I si vreau sa stiu la limba straina cate limbi se dau? La romana se da gramatica? Si la istorie ce se da?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru admiterea la Academia de Informatii "Mihai Viteazul" trebuie sa sustii examen la o singura limba straina.
Detalii gasesti pe site-ul oficial al Academiei de Informatii, la Admiterea 2017, probabil tot asa va fi si nul viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca te referi la ANI. Intra pe site-ul lor si cauta informatiile. Daca nu gasesti, suna la secretariat.