| anonim_4396 a întrebat:

In ce consta proba de limba romana pentru admiterea la sectia de Traducere si Interpretare din cadrul Facultatii de Limbi Straine? Am inteles ca e obligatorie si ca pe langa ea trebuie sa mai dau la o limba straina. Unde as putea gasi un model de examen?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Găsești modele dacă cauți pe google, nu pot sa pun link, dar caută ca vei găsi.
Trebuie sa dai examen la limba romană, la filologie știu ca se da doar gramatica, la ȚI s-ar putea sa te pună sa străluci ceva dar nu știu nimic ca nu m-am uitat pe subiecte.
Mai dai la o limba străină, ce limba vrei tu.