| bruneta1893 a întrebat:

Salut dragii mei! As avea si eu o intrebare pentru voi, eu in acest moment am somaj si cei de la AJOFM mi-au propus sa urmez niste cursuri de calificare deoarece sunt gratuite si nu stiu la care sa ma inscriu! Trebuie sa ma gandesc si la cat de bine se castiga si din acest motiv am nevoie de ajutorul vostru! Cursurile intre care oscilez eu sunt urmatoarele:Bucatar, ospatar si receptionera de hotel! Eu as alege bucatar dar vreau sa mai aud si alte pareri! Cam ce castig as avea daca as profesa una din meseriile de mai sus? Astept raspunsul vostru! Va pup!

Răspuns Câştigător
| taviyamato2 a răspuns:

Eu zic tot Bucatar. e singurul domeniu unde nu ai tensiuni psihice si unde iti poti pune in practica creativitatea, este o adevarata arta, in SUA sunt scoli unde se preda bucataria, alaturi de specializari ca arhitectura sau muzica, iti spun asta asa sa stii, sa nu crezi ca este doar asa un domeniu sec

1 răspuns:
| Pintoiu_Raresh_1993 a răspuns:

Sincer eu as alege cursul de ospatar, de ce? Pentru ca le langa salariu un basis mai ales daca esti fata. Parerea mea!