| madddie a întrebat:

A auzit careva de niste cursuri de calificare gratuite care se fac daca iti depui somajul? Asta pentru absolventii de liceu.Ideea e ca nu stiu daca beneficiez de cursurile acelea pentru ca in toamna o sa imi incep facultatea.Stiu ca la somaj nu am dreptul, dar ceea ce ma intereseaza e daca pot face cursurile de calificare gratuit chia daca merg la facultate.multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se pot face daca urmezi studii, cursurile acelea sunt pentru cei care nu fac alte studii dupa liceu si primesc indemnizatie de somaj. Numai bine!

| andreitraineranc a răspuns:

Toata lumea... vrea gratis, fite.