| вσмвση3ℓ a întrebat:

Este cineva printre voi care a optat pentru o cariera in armata Romaniei, ca soldat gradat profesionist (sgp)? O parere ceva, un sfat? Cineva care cunoaste?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu! Am 27 de ani in armata, am iesit la pensie si daca asi mai fi tanar si sa stiu ce stiu acum, asi lua-o de la capat.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ce vrei sa stii?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cum a mai zis cineva: orice ti-arm spune, sunt vorbe. Plus ca in cateva cuvinte nu poate fi descrisa viata atat de complexa a unui SGP si a unui militar in general. Si asta este ca fotbalul: e frumos si usor sa privesti, dar greu sa-l practici.
Salontanul, dupa ce a iesit cu ordonanta din armata, ca daca-i placea ramanea pana la anii de pensie, acum zice ca ar lua-o de la capat.

| вσмвση3ℓ explică:

Orice, spune cum e acolo, de cand dai probele si pana iesi, reprezinta o biografie

| kevin9 a răspuns:

Fii baiat, baiat de ''treaba'', nu sageata de armata. xD

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru kevin9):

Cineva trebuie sa o faca si pe asta.