| sandmonkey a întrebat:

Salut, imi puteti spune va rog daca la academia de politie sau scoala de agenti conteaza notele din bac sau notele de la examenele lor? Si cu cat se intra la ambele?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu conteaza notele de la bacalaureat. Conteaza doar media la comportare pe anii de liceu sa fie 9, minim. De intrat nu se poate spune cu cat. Depinde de calitatea pregatirii participantilor la examen si de numarul lor. Cauta pe paginile lor mai multe explicatii. Uite rezultatele la Academia de Politie: https://www.academiadepolitie.ro/......i-2020.pdf
Scolile de agenti sunt mai multe. Cauta la Oradea, Cluj, Slatina, Campina si centrul chinologic de la Sibiu! Fiecare au pagini web.

| MariusCristian1999 a răspuns:

Sincer nu stiu cu cat s-ar intra la academie de politie sau scoala de agenti dar cel putin trebuie sa ai peste 6-7 media si proabil iti vor cere fizic.