| cromaston a întrebat:

La ce materii se da examen de admitere la Universitatea Transilvania Brasov- Silvicultura? Am intrat pe site'ul lor, tot ce scrie acolo e ca se intra pe baza de dosar, dar auzisem pe la tv ca admiterea va fi pe baza de concurs la toate facultatile.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare facultate are dreptul sa-si organizeze admiterea asa cum vrea, respectiv examen, concurs de dosare sau o combinatie a celor doua.
Cel mai bine este sa te uiti pe site-ul oficial la Admiterea 2013, daca a aparut ori sa astepti pana apare, cel mai tarziu prin luna martie.

| Trynda a răspuns:

Pai fiecare facultate are admiterea ei. Daca pe site scrie ca pe baza de dosar, atunci pe baza de dosar se intra. Nu crede tot ce se spune la tembelizor. Eu nici nu ma uit la tv.