| Noke a întrebat:

Salut,ma numesc Alex si sunt clasa a VIII-a.

Mai sunt cateva luni pana la examen si chiar nu stiu la ce profil sa ma duc. Puteti sa ma ajutati?

Mie nu prea imi place matematica mai ales geometria.Cand vad o problema de Geometrie ma uit la tabla ca la poarta noua la fel si la Chimie la Fizica mai inteleg cat de cat.
In schimb imi place foarte mult Istoria, Engleza, Geografia dar nu la fel de mult ca si primele 2 si Romana cat de cat.

Ce profil credeti ca mi s-ar potrivi? in primul rand am pus aceasta intrebare deoarece am inteles ca la Mate-Info ai mai multe inclinatii mereu mi-a placut PC-ul si chiar as vrea sa invat sa fac programe (ma descurc cu erorile,windows-ul,etc.) dar singura chestie e matematica si celelalte profile si la Mate-Info am auzit ca sunt mai multe inclinatii iar la cele umane nu sunt asa multe, eu oricum mi-am dorit ca dupa liceu sa fac Scoala de Subofiteri, ce ziceti ce credeti ca mi s-ar potrivi?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Stiinte sociale (sau filologie-daca nu gasesti s.s.)! Se potrivesc cu gusturile tale, iar stiintele sociale te ajuta pentru viitoarea cariera.

3 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

Axeaza-te pe informatica E de viitor.Am fosti elevi care au ajuns f.bine lucrand la firme mari de telefonie, de calculatoare/in programare/. Multi lucreaza in strainatate si sunt platiti f. f.bine.

| MaskedMan a răspuns:

Du-te la umana! Nu te du la mate info! Nu are treaba cu calculatorul(a fost varmiu si e naspa rau) E tot matesadDu-te la umana

| Wannax a răspuns:

Filologie si in paralel cu asta poti studia it