| Gabiii03 a întrebat:

Numele meu este Gabi si sunt clasa a VIII a si nu m-am hotarat inca pe ce profil sa merg.Eu ma gandeam la mate-info tinand cont ca ma descurc bine la matematica dar in schimb fizica nu imi place deloc...si cu romana ma descurc bine dar istoria nu imi prea place, adica cum sa zic imi face placere sa invat doar Istoria Romaniei ..As vrea cateva pareri de la cei care sunt pe mate-info sau filologie!

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Sunt la profilul mate-info, deci crede-mă că știu despre ce vorbesc. Bănuiesc că ai așteptări mari la viitor, vrei să faci ceva cu viața ta, vrei să devii cineva.
Ca un sfat, te îndrum să mergi către profilul mate-info, mai ales că îți place matematica. La fizică te vei descurca ce te vei descurca, nu e nevoie să fii neapărat de 10. Nu poți avea 10 la fiecare disciplină în parte, pentru că ar însemna doar să înveți și atât, viața socială să fie egală cu 0. Și româna este foarte importantă la acest profil.
La filologie vei avea mari bătăi de cap cu latina, plus că este și o limbă moartă.
Sfatul meu este să alegi profilul mate-info.

| Gabiii03 explică (pentru positivity):

Mai astept pareri!

| Anonimm019 a răspuns:

La mate-info de multe ori sunt multi copii prosti, ti-as sugera sa te duci la comert sau economie daca iti place matematica! funda?

| Gabiii03 explică (pentru Anonimm019):

Astept si alte pareri!

| xXXxRobertxXx a răspuns:

Eu de exemplu fac 5 ore de matematica, 3 ore de fizica, si doar o ora de istoriewinking
PS: mate info