| AndeT a întrebat:

Ma pregatesc deja pentru la anul sa dau admiterea la facultatea pe care mi-o doresc: Medicina.
Intrebarea mea este: cat la suta din media/punctajul de admitere conteaza media de la bac?
mersi mult pentru solicitudinea vostra

Răspuns Câştigător
| Amaliamalia a răspuns:

Admitere la Targu Mures: concurs admitere: 90% din nota si bac 10%. Materii: la alegere intre Biologie, Chimie SAU Fizica (Biografia, vezi pe site)
Admitere la Cluj Napoca (din cate stiu, dar mai bine aici sa verifici pe site-ul lor) e 100% nota de la concursul de admitere.
Admitere la Iasi: 100% Proba din Biologie
Admitere la Timisoara: la fel ca la Cluj-Napoca
Admitere la Bucuresti:100% nota de la concursul de admitere din 2 discipline: Biologie (obligatoriu) si Chimie/Fizica (la alegere). Sper ca ti-am fost de folos happy