| sharma a întrebat:

Poate un cetatean roman sa intre in echipe SWAT daca locuieste in SUA?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Ar trebui sa te interesezi local
insa, da, ar trebui sa poata intra in alea ale politiei, nu sunt trupe speciale ale armatei asa ca nu ajung sa vada material secret de stat!

insa am inteles (tot e serial la tembelizor) ca e CRIMA sa fii acceptat in asa ceva, asa ca, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie mai intai sa obtii cetățenia, iar una dintre cerințe e sa fi stat minim 6 ani in State. Abia apoi sa mergi la Academia lor de Poliție. Abia apoi urmand sa vezi daca esti in stare de SWAT, ca cred ca realizezi ca nu oricine poate.
Ai ajunge mult mai repede si mai usor aici, in România, ca avem si noi trupe speciale - SAS, SIAS, DPIR, BSIJ etc. - si, in plus, ai servi țara ta, nu a altora.