| sandmonkey a întrebat:

Salut, stie cineva cat castiga un subofiter nou in armata?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul unui subofiter nu este fix, acelasi pentru toti subofiterii, este in conform gradului, functiei si vechimii.
In orice caz si subofiterii au salarii destul de bune.

| sandmonkey explică (pentru Ioandelasal):

Pai si imi poti spune un minim si pana la cat ar putea ajunge, daca ai idee? intreb pentru ca m ar interesa sa dau la scoala de subofiteri si as vreau sa stiu

| Ioandelasal a răspuns (pentru sandmonkey):

Venitul brut (solda de grad, salariul de functie, sporuri, indemnizatii, etc) al unui subofiter incepator poate fi de 4.000 - 4.500 lei lunar.

| sandmonkey explică (pentru Ioandelasal):

Si pentru admitere la scoala pentru subofiteri nu maistrii, din ce se da admitere adica la ce materii?

| sandmonkey explică (pentru sandmonkey):

Ca am gasit ceva si cu matematica, si nu stiu sigur daca e doar pentru maistrii sau si pentru subofiteri

| Ioandelasal a răspuns (pentru sandmonkey):

Uita-te pe site-ul oficial al scolii de subofiteri la care vrei sa mergi si o sa afli.