| MrMouse44 a întrebat:

Salut sunt din BAIA MARE si nu stiu ce sa aleg intre Liceul Tehnologic,,CD NENITESCU' sau Liceul Tehnologic,, George Baritiu" La Nenitescu sunt profile: resurse naturale si protectia mediului; Industrie Alimentare.
La Baritiu sunt profile care se bazeaza pe Electronia. FUNDA

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cu exceptia domeniului electric (1 clasa) celelalte domenii din oferta de la "Nenitescu" nu-ti dau prea multe sanse de a-ti gasi un job imediat dupa finalizarea liceului.Ca electrician urmezi niste cursuri formare profesionala dupa care dai examene de autorizare ANRE, ISCIR si la sfarsit iti poti deschide o firma proprie ( un PFA sau o Intreprindere Individuala).