| Ady05 a întrebat:

Salut,sunt foarte recunoscator daca imi oferiti ceva detalii la urmatoarele intrebari.Sunt cetatean al Republicii Moldova,am terminat anul asta studiile la liceu aici in RM si sunt hotarit sa depun documentele la vreo facultate care tine mai mult de fizica si matematica in Romania,v-as ruga frumos sa-mi propuneti ceva facultati care tin de respectivele discipline dar si universitati la care as putea depune docmentele, evident unde sunt si sanse mai multe de a intra. Daca cumva vorbim in continuare aici in rubrica comentarii.Mersi mult!

3 răspunsuri:
| HeliosMetal a răspuns:

Pai cea mai buna universitate este Alexandru Ioan Cuza din Iasi. Ar fi cea mai buna alegere si pentru ca este foarte aproape si pentru ca ofera cele mai inalte standarde pe care le poti cere.

| Ady05 explică (pentru HeliosMetal):

Ok,dar totusi as dori sa depun la mai multe universitati cum o fac de obicei toti caci nu esti sigur ca ai intrat la una...e corect ce am auzit eu, ca poti depune numai la 3 universitati in diferite orase si la mai multe facultati?))

| HeliosMetal a răspuns (pentru Ady05):

Da,asa este. Dar cel mai bine ar fi sa urmezi o universitate de stat, nu una privata.