| Romtelecom2221211112212 a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a la mate-info si as vrea sa dau la academia de politie la Bucuresti.Inca nu am inceput pregatirea.
As vrea sa imi dati niste sfaturi inainte de a incepe asta.
Cel mai mult m-ar interesa cum e dupa ce intri, cum decurge o zi din viata uni student la academie.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| ioanalarysa a răspuns:

Buna. si eu la fel sunt tot casa 10a si vreau sa dau la academie.dar examenu la istorie ma da inapoi.o sa fie frumos dupa iti dai seama stam in camin, viata acolo e cea mai frumoasa.

| millefrutti a răspuns:

Buna. Si eu tot clasa a 10-a sunt si tot la academie vreau sa dau. Si eu as vrea sa aflu detalii despre cum este dupa ce intri. Cat despre pregatire tot ce pot sa spun este ca. din primavara asta ar trebui sa te apuci de sport. Alergat, tractiuni etc. Pentru partea teoretica eu ma voi apuca din clasa a-11-a de meditatii la romana si engleza. Asta din sem 1. Din sem 2 ma voi apuca de meditatii la istorie si cel mai probabil voi cauta si un profesor de sport. Cat despre alegerea profesorilor la care te duci la meditatii asta daca vrei. ar fi bine sa te informezi. sa cauti profesori care pregatesc copii pentru academie. Exista o multime! Mult succes happy