| ThatBoyBigBee a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg dintre academie de politie si poli. As merge pe academia de politie dar nu stiu de unde sa incep cu invatatul. Sunt clasa a 11 a la mate-info. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?
PS: imi puteti sugera si alte optiuni.

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

La Politehnica. Argumentul mai jos:

Un poliţist merge îmbrăcat în civil la o stână. Ştiind câte oi sunt în turmă îi spune ciobanului: - Bade, pui pariu pe-o oaie că ghicesc câte oi ai? Ciobanul acceptă, poliţistul ghiceşte. Îşi alege o oaie şi dă să plece. Ciobanul zice: - Omule, îmi dai oaia înapoi dacă ghicesc ce meserie ai? Poliţistul acceptă. Ciobanul îi zice: - Esti poliţist! - De unde ştii? - Păi, în loc oaie mi-ai luat câinele.

Citeste mai mult: adev.ro/pbc9c7