| Ionut_Dan_Duda_1996 a întrebat:

Salut sunt in clasa a 8 a, daca aplic pentru liceul militar si nu trec la toate probele de exemplu la romana si mate sau alta proba pot dupa ce termin un liceu sa dau din nou pentru academia militara?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Nu e obligatoriu să dai la un liceu militar pentru a da, mai departe, la o Academie Militară.
Poţi urma orice liceu, să iei BAC-ul şi să te pregăteşti pentru probele de la Academia pe care vrei să o urmezi.
Baftă!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa liceu, cu diploma de bacalaureat, poti sa dai la orice unitate de invatamant superior, inclusiv la o academie militara.