| DracoStain00 a întrebat:

Sunt in clasa a-X-a la filologie si vreau sa dau la medicina. Vreau sa stiu din ce clasa v-ati apucat sa invatati pentru facultate.E bine daca ma apuc sa fac meditatii din clasa -XI-a si in ce consta admiterea la medicina?

1 răspuns:
| andreeaccccc a răspuns:

Majoritatea celor de la filologie se apuca de pragatire in clasa a 11-a. Va trebui sa te pregatesti la biologie (anatomie), chimie (chimia organica) si fizica. Legat de admitere: Depinde de facultatea si de orasul la care vrei sa dai