| MihaiMiha a întrebat:

Am o intrebare pentru viitor, as dori sa am răspunsuri serioase!
Sunt in clasa a 8-a si imi place mecanica auto, as dori sa ma bag la liceu profesional, pe domeniu mecanica auto și am o intrebare, pot sa iau permisul la liceul profesional și pot sa ma fac tirist? Va rog frumos sa răspundeți cei care au o vârstă înaintată fata de a mea ca sa stiu ce fac in viitorul meu, fac un lucru rau sau bun?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la 18 ani poti obtine categoria B si apoi abia de la 21 ani poti obtine categoria C si dupa aceea categoria CE, aceasta este necesara pentru a conduce tir. Fiind la o scoala pe profil mecanica poti incepe scoala de conducere cu 1 an inainte de a implini varsta de 18 ani.
Daca iti place sa faci meseria de sofer este un lucru bun, se castiga destul de bine, dar este grea si trebuie sa muncesti mult.

| MihaiMiha explică (pentru Ioandelasal):

Stiu asta, imi place sa conduc, multumesc de ajutor!❤

1 răspuns: